MARIJONAS MIKUTAVICIUS Si vasara

Marijonas Mikutavičius Lalunos eteryje pristato naujausią dainą „Ši vasara“. „Statistiškai dauguma gyventojų atostogauja rugpjūtį, o rugsėjis neretai būna šiltesnis nei birželis, taigi gal nepavėlavom visai“, – teigia pats Marijonas bei priduria: „Tai pirmoji mano tiesiai, permatomai, skaidriai, aiškiai vasariška daina. Joje išvengta žodžių „čeburekas“ ir „alus“, tačiau neapsieita be „saulė“ ir „jūra“. Dar norėčiau ją vadinti kelio arba kelionių daina. Priedainio žodžiai atėjo į galvą kažkurį penktadienį bandant išvažiuot iš Vilniaus ir stovint tvankiame kamštyje, kuriame mirtum be kondicionieriaus. „Nebeužtvenksi upės bėgimo“ – rašė kadaise Maironis. Tai taip pat neuždarysi neramaus, judėti pratusio šiuolaikinio žmogaus. Iš mūsų atėmė lėktuvus ir privėrė sienas, tai mes, atrodo, dar intensyviau susikrovėm visą gerbūvį į automobilius ir pasileidom šniukštinėti po Lietuvą. Tas atkaklumas „kažkur varyti“ man pasirodė kažkaip jaukiai psichuotas ir todėl ši vasara – išskirtinė visų mūsų gyvenimuose“. Štai taip.

CLEAN BANDIT Real Love x Sunchyme ft. DARIO G and JESS GLYNNE

2010-2014-aisiais metais „mashup‘ai“ arba dviejų dainų perpinimas drauge (iš vienos dainos paimant muzikinį iš kitos vokalo takelius) buvo labai populiaru, tačiau pastaraisiais metais kažką muzikinėje rinkoje pasiekusių „mashup‘ų“ galima sakyti nebuvo. Ir štai šie metai gali įeiti į istoriją ne tik kaip įdomūs ir kiek sudėtingi, bet ir kaip „mashup‘ų“ kultūros grįžimo metai. Pirmoji kregždė tai Clean Bandit ir Dario G visiems puiku,iai pažįstamų dainų plakinys. Dainoje susipina ne tik du muzikiniai kūriniai, bet ir dvi muzikos epochos, mat muzika paimta iš 1997-ųjų, o vokalas iš 2014-ųjų metų.

Ava Max Who's Laughing Now

Ava Max pastaraisiais metais išleido ne vieną pasaulinį hitą. Galime prisiminti tokius kaip „Sweet But Psycho“, So Am I“ bei „Kings And Queens“. Ir štai pagaliau atlikėja savo socialiniuose tinkluose su savo gerbėjais pasidalino informacija, jog debiutinio albumo laukti lieka visai ne daug – tik iki rugsėjo 18-osios bei prie to paties oficialiai išleido dar vieną singlą iš jo pavadinimu „Who‘s Laughing Now“. Anot pačios Ava Max, šis kūrinys labiausiai iš visų atspindi kaip gi skambės visas albumas „Heaven & Hell“. Dainoje atlikėja skatina jaunus žmones siekti savo užsibrėžtų tikslų, kad ir kaip į ratus būtų kaišomi pagaliai. Kol galiausiai išdidžiai būtų galima pasakyti „Kas juokiasi dabar?“.

MONIKA MARIJA Pamelavau

Visai neseniai pramogų pasaulyje pasirodė daug kam netikėta žinia – skiriasi Monikos Marijos ir jos vadyba bei koncertais besirūpinusių prodiuserių keliai. Nors ne vienerius metus bendradarbiavę kolegos išsiskyrė draugiškai, garsi atlikėja sako braukianti brūkšnį ir pradedanti visiškai naują karjeros etapą. Čia gerbėjai ją pamatys kardinaliai pasikeitusią daugeliu prasmių, tokių kaip išvaizdos bei muzikinio stiliaus. Kaip teigia pati Monika Marija „Daina vadinasi „Pamelavau“, jos tema gal kiek ir banali, apie santykius, tačiau joje kalbama apie tai truputį iš kitos, nei įprastai, pusės. Nesakysiu, kad tai tikra istorija, įkvėpimas ją sukurti atsirado iš to, ką matau aplink. Tai istorija apie merginą, kuri yra stiprioji poros pusė, kuri drąsi, nesigaili priimtų sprendimų. Simboliška, bet būtent šiuo kūriniu norėjau žengti pirmąjį savo visiškai savarankišką žingsnį, parodydama, jog viskas, kas geriausia, tik prasideda“.

VIZE Brother Louie ft. IMANBEK x DIETHER BOHLEN and LEONY

Dainos priešistorė: Dj ir prodiuseris iš Vokietijos Vize susisiekė su savo tėvynainių legendinės grupės Modern Talking įkūrėju bei prodiuseriu Dieter‘iu Bohlen‘u ir paprašė leisti jam pamėginti perdaryti kultinę Modern Talking 1986-ųjų metų dainą „Brother Louie“ bei gavęs teigiamą atsakymą iškarto puolė dirbti. Vėliau dainą išgirdo puikius remiksus kepantis devyniolikmetis kazachas Imanbek ir štai mes turime dar vieną neabejotiną vasaros hitą. Vokalo partiją vyrukai patikėjo (ir tikrai neapsiriko tai darydami) dvidešimt vienerių kylančiai Vokietijos EDM stiliaus žvaigždutei Leony.

  •  
  •  
  •